הפיכת הקיימות למציאות

בטיסנקרופ מעליות, המחויבות שלנו לצמצם את טביעת הרגל הסביבתית של המוצרים שלנו, תהליכים ופעולות מוטבעים בתרבות ובחשיבה שלנו. למעשה, המחויבות הזו נמצאת בלב גישת הקיימות שלנו.

מספר גדול יותר של סדרי עדיפויות של קיימות

ההכרח בחסכון בחשמל

ההתפרצות בקרב אוכלוסיות עירוניות בלתי ניתנת לעצירה, דבר המפעיל לחץ על החלל ועל המשאבים. על מנת להתייחס להתפרצות זו ולשמר אזורים ירוקים, סביבות עירוניות הופכות ליותר ויותר צפופות ואנכיות. זוהי הסיבה לכך שבניינים צריכים להציע יעילות ונוחות יותר מאי פעם.

דרישת אנרגיה כוללנית (כלל עולמית) תגדל ב- 20% עד 35% במהלך 15 השנים הבאות עם ערים שיסבירו שני שלישים של עלייה זו (ראו גם: מרכז עירוני). בסביבות עירוניות, הבניינים הם צרכני האנרגיה הגדולים ביותר. הטכנולוגיות החדשניות וחבילות המודרניזציה שלנו מסייעות לכם להניע צריכה זו כלפי מטה.

מעליות: שיפור היעילות האנרגטית של הבניינים

טכנולוגיות חדשות כגון מעלית TWIN שלנו – שני תאי הפעלה בלתי תלויים האחד בשני באותו פיר – יכולים לצמצם את צריכת האנרגיה בעד 27% ולקצץ בדרישות החשמל במחצית תוך הגדלת חלל הרצפה השמיש בעד 30%.

מעליות יכולות גם להניע תועלת אנרגטית עצמית של בניין. במרכז הסחר העולמי שבעיר ניו יורק, גורמי ההנעה החדשניים של המעליות שלנו מספקים מספיק אנרגיה למערכת התאורה השלמה של הבניין. שיפוץ של מעליות ישנות יותר יכול לצמצם את צריכת האנרגיה בעד 70% ולהאריך את שלב השימוש במעלית ב-25 שנים נוספות.

"הבניינים הבלתי יעילים מבחינת חסכון בחשמל, הקיימים היום, פשוט אינן מסוגלות להתמודד בדרישות האנרגיה ההולכות וגדלות שלנו. ההחלטות שאנו מקבלים היום משפיעות על עתיד הערים. הכרחי עבור הפיתוח העירוני לשמר חשיבה קדימה ולהתמקד בקיימות - לתועלת הדורות הבאים. המומחיות והמוצרים כבר קיימים: האתגר היחידה שנשאר הוא לשדרג את מלאי הבניינים שלנו בצורה מהירה יותר."

Andreas Schierenbeck, מנכ"ל חברת המעליות טיסנקרופ, מדבר במסגרת הפורום הכלל עולמי להתייעלות אנרגטית (EE Global) 2015 שהתקיים בעיר וושינגטון די. סי.
עיינו גם במרכז העירוני

הטמעת הקיימות לתוך מחזור החיים של המוצר שלנו

אנו שואפים להפוך את הערים למקומות טובים יותר באמצעות הפיכתן של מערכות הובלה של נוסעים ליותר ברי קיימא במהלך מחזור החיים שלהן. אנו מטמיעים קיימות לתוך העסק המרכזי שלנו באמצעות השקעה בפתרונות הלקוח התומכים בהסמכת בניינים ירוקים כגון LEED וגם BREEAM.

אנו מסייעים בהפיכת תחום התעשייה הזה לתחום הכולל פתרונות חדשניים כגון MAX, ACCEL, TWIN, MULTI ועוד. פתרונות אלו מסייעים בצמצום צריכת האנרגיה, המקום, המשאבים והתחזוקה במקום הנדרשים מצד מעליות, דבר ההופך את הבניינים לחכמים וליעילים יותר.

פיתוח מוצר

צוותי R&D שלנו מתגאים בעיצוב ותכנון מוצרים ירוקים יותר ובחיזוק שותפויות חזקות לשם החדשנות. פעילויות אלו מונחות באמצעות מחקרים להערכת מחזור החיים (LCA) המבוססים על תקן ISO 14044. חלק מהמוצרים שלנו, כגון iwalk ו-ACCEL, זכו להסמכה על פי תקן ISO 14006, תקן לתכנון אקולוגי המבטיח שנקח בחשבון היבטים סביבתיים במהלך תהליך התכנון והעיצוב של המוצר.

LCAs המוכרים בכל העולם מאפשרים לנו למדוד ולשפר את איכות הביצועים הסביבתית של המוצרים שלנו במהלך מחזור החיים שלהם.

בהתאם לעקרונות ההנחיה של בניין הקיימות שלהלן, תכניות ההסכמה מסייעות לנו גם לצמצם את הפגיעה הסביבתית של המוצרים שלנו ולשפר את טביעת הרגל הסביבתית של הבניין:

מנהיגות בתחום תכנון האנרגיה והסביבה (LEED)

בניית מתודולוגיה להערכה סביבתית לביסוס מחקרי

מחזור החיים של המעלית - סביבה שלב הייצור המלווה בשלב השימוש הינו בעל ההשפעה הגדולה ביותר בקרב קטגוריות ההשפעה. נוסף על כך, קרדיט סביבתי ניכר ניתן לשלב סיום החיים באמצעות מחזור של רכיבי פלדה, המייצג את השלב השלישי החשוב ביותר במחזור החיים של המעלית. הובלה, התקנה ושירות נחשבים לשלבים משמעותיים וחשובים במחזור החיים.

תכניות אלו תומכות בבניינים ברי קיימא באמצעות קידום צריכת אנרגיה נמוכה יותר, יצירת סביבות התורמות לבריאות האדם ולרווחת האדם, וצמצום הפגיעות הסביבתיות במהלך מחזור החיים השלם של הבניין. הן מסייעות לנו גם לעשות את החלק שלנו על מנת להפוך את העתיד עם צריכת אנרגיה אפס נטו למציאות.

מערכות תובלת הנוסעים שלנו מותקנות כיום בקרב 1000 בניינים שהוסמכו על ידי LEED. בשנת 2015, המתקן שלנו ב- Middleton, טנסי, הפך לאתר ייצור המעליות הראשון בעולם שקיבל הסמכת זהב LEED Gold עבור "בניינים קיימים: מבצעים ותחזוקה." שיפורים מתמשכים ביעילות המשאבים והפגיעה הסביבתית במפעל בן 50 השנה הניעו הישג זה.

" ככל שאנו מתקדמים, אנחנו נראה יותר ויותר בניינים השואפים לעמוד בתקן גבוה יותר אפילו מ- LEED."

Monica Miller, מנהלת תכנון קיימות ואשת מקצוע מוסמכת של LEED בחברת טיסנקרופ

צמצום טביעת הרגל המבצעית (התפעולית) שלנו

אנו עושים גם צעדים משמעותיים בהנעת טביעת הרגל המבצעית (התפעולית) שלנו. באתרים שלנו, המשמעות לכך היא:

  • מספר קטן יותר של פליטות CO2 (פחמן דו חמצני)
  • צמצום צריכת המים
  • הגברת היעילות האנרגטית
  • שיפור ניהל הפסולת

יישום תקן ISO 14001

נוסף על התכנית שלנו לתועלת אנרגטית Groupwide (GEEP), תקן מערכת הניהול הסביבתי ISO 14001 (EMS) מנחה את המאמצים שלנו. כחלק מחשברת Thyssenkrupp AG, המטרה שלנו היא ליישם את תקן ISO 14001 בכל מפעלי הייצור הרלוונטיים לסביבה ובכל המשרדים הרלוונטיים בשטח עד לשנת הכספים 2019/2020. היום יותר מ-35 אתרים של חברת Thyssenkrupp AG זכו להסמכה בהתאם לתקן ISO 14001 עם דברים נוספים שצריכים להתרחש בעתיד.

מומחיות הנדסית מובילה - סביבה

בשנת הכספים 2013/2014, כל עסקי חברת Thyssenkrupp AG מחויבים לתכנית GEEP וליעדים נלווים. בקרב חברת המעליות Thyssenkrupp Elevator, אנו מגדירים מטרה של השגת רווחים ביעילות אנרגטית של קרוב ל-60 גיגה וואט שעות (GWh) עד לשנת הכספים 2019/2020. הדבר שווה ערך לצריכת האנרגיה השנתית הממוצעת של 12000 בתי אב הכוללים 4 נפשות.

אנו עושים שימוש בתקן השאפתני ISO 50001 לניהול אנרגיה על מנת להניע שיפורים בתחום האנרגיה. המטרה שלנו היא ליישם את תקן ISO 50001 עבור כל הפעילויות הרלוונטיות, כלומר, פעילויות קבועות (לא כולל הצי שלנו) עם צריכת אנרגיה שנתית של מעל 10 גיגה וואט/לשעה. הסמכת תקן ISO 50001 נמצאת בתהליך בכל אתרי הייצור האירופאיים, כלומר, שניים בגרמניה ושניים בספרד.

ניהול מערכתי של האנרגיה בה נעשה שימוש בתהליכי הייצור והשירות שלנו, מאפשר לנו להגיע להתקדמות טובה לעבר השגת המטרה שלנו. חידוש רכיבי מפעל, התקנת תאורה יעילה וייעול צריכת הדלק של הצי שלנו מהווים גורמי הנעה מרכזיים ביעילות האנרגיה והמשאבים שלנו.

MAX, פתרון התחזוקה הניבויי פורץ הדרך החדש שלנו, כולל את הפוטנציאל לקצץ הן את השיחות החוזרות של הלקוחות שלנו וכתוצאה מכך, את טבעית הרגל הפחמתית של הצי שלנו בחצי. למידע נוסף....